Takamine THE 60TH

Takamine THE 60TH to unikatowa gitara akustyczna. Powstało jedynie 60 sztuk, a każda z nim ma w główce instrumentu prawdziwy 0,1 karatowy diament!

Sugerowana cena detaliczna:

60 000

Dostępne kolory:

Sprawdź ofertę w sklepach:

Produkcja
japońska

Lite
Drewno

Edycja
Limitowana

SKU: THE 60TH Kategorie: , EAN: 000

Opis:

Gitara akustyczna Takamine to specjalny instrument, który jest manifestem kunsztu lutników Takamine. Jako że powstał z okazji 60 lecia marki Takamine to istnieje jedynie 60 egzemplarzy tego unikatowego instrumentu. Gitara jest wykonana w całości z litego drewna hawajskiego Koa, które zapewnia mu niespotykaną głębie brzmienia i klarowność dźwięku. Hebanowa podstrunnica przyjemnie pracuje pod palcami i dodaje ekskluzywnego charakteru. Bogate zdobienia i kunsztowna, laserowo cięta ozdoba na 12 progu to wszystko co samo w sobie może stanowić o wyjątkowości instrumentu, ale to znamy już z modelu limitowanego LTD2022.

To co wyróżnia model THE 60TH i czyni go unikatem w sakli światowej to ozdoba umieszczona na główce instrumentu. Stanowiąca dosłownie i w przenośni kropkę na “i”. Prawdziwy 0,1 karatowy diament został osadzony w 18 karatowej cardze. Takie zdobienie gitary akustycznej to ewenement w konstrukcji gitar, dlatego tylko najlepsi lutnicy mogli się podjąć tego zadania.

Preamp CTF-2N jest odnowioną wersją kultowego preampu “Brownie”. Dzięki technologii FET był on w stanie w pełni wykorzystać niesamowitą wrażliwość na brzmienie akustyczne przystawki Palathetic. Inżynierowie Takamine rozłożyli oryginalnego “Brownie” na kawałki i część po części studiowali jego konstrukcję, aby zrozumieć skąd bierze się jego wyjątkowość. Następnie przystosowali konstrukcję do nowoczesnych wymagań scenicznych i zamknęli preamp w stylowej obudowie nawiązującej do klasyka.

Do gitary dołączony jest ekskluzywny futerał, który nie tylko świetnie chroni instrument, ale też pięknie wygląda.

Gitara została zaprezentowana na tegorocznych targach muzycznych NAMM. Zapraszamy do obejrzenia relacji ze stanowiska Takamine gdzie instrument Takamine THE 60TH został szczegółowo omówiony.

Specyfikacja:

Rodzaj

Elektroakustyczna

Kształt

Classic

Płyta wierzchnia

Lite Hawajskie Koa

Płyta tylna

Lite Hawajskie Koa

Boki

Lite Hawajskie Koa

Gryf

Mahoń

Podstrunnica

Heban

Ilość strun

6

Szerokość

1.65” (42.5 mm)

Elektronika

CTF-2N

Wykończenie

Naturalne

Kolor

Beżowy

Podobne modele