Gitary japońskie

Japońskie gitary Takamine to instrumenty wykonane u podnóża japońskich Alp, gdzie mistrzowie sztuki lutniczej tworzą instrumenty o wyjątkowej jakości. Każdy instrument marki Takamine wykonany jest z dokładnie wyselekcjonowanego sezonowanego drewna, które w połączeniu z niepowtarzalną techniką obróbki drewna tworzą idealny instrument. Nieskazitelna estetyka i mistrzowska precyzja sprawia, że instrumenty marki Takamine są wyjątkowe w swoim rodzaju.

LTD

Od roku 1987, firma Takamine regularnie prezentuje modele gitar z serii Limited Edition – wyjątkowe edycje ograniczone do zaledwie kilkuset egzemplarzy, dostępne na całym świecie. Te unikalne instrumenty są wyposażone w najnowsze kombinacje przetworników i przedwzmacniaczy firmy oraz wyróżniają się misternymi zdobieniami, często inspirowanymi motywami przyrodniczymi lub zjawiskami astronomicznymi.

PRO

Seria PRO marki Takamine to kwintesencja doskonałości dźwięku i rzemiosła. Te gitary reprezentują harmonię pomiędzy tradycyjnym rzemiosłem a nowoczesnymi innowacjami. Zaprojektowane z myślą o profesjonalnych muzykach, serie PRO oferują znakomite brzmienie, wyjątkową projekcję dźwięku i wyrafinowane wykończenia. To instrumenty, które spełniają najwyższe oczekiwania podczas koncertów i sesji nagraniowych, pozostawiając artystom swobodę wyrażania swojej muzycznej pasji.

Bass

Seria Bass marki Takamine to zbiór wyjątkowych gitar basowych, w tym modelu TAKAMINE TB-10, stworzonych dla miłośników potężnych tonów. W serii Bass marki Takamine łączą się innowacyjne rozwiązania i tradycyjne rzemiosło, tworząc instrumenty charakteryzujące się głębokim brzmieniem i dynamicznym wyrazem.

Classical

Seria Classical marki Takamine to hołd dla piękna i tradycji gitary klasycznej. Te instrumenty są wytworem precyzji rzemieślniczej i oddają hołd dziedzictwu muzycznemu. Gitary z serii Classical cechują się ciepłym, bogatym brzmieniem oraz eleganckim wyglądem, który oddaje charakter i piękno muzyki klasycznej. To instrumenty, które zapewniają nie tylko doskonałą jakość dźwięku, ale także zachwycają estetyką i wyrafinowaniem, tworząc inspirujące doświadczenie dla muzyków klasycznych i miłośników gitary.

Custom PRO

Seria Custom PRO to wyraz zaangażowania marki Takamine w tworzenie instrumentów, które inspirują i usatysfakcjonują zarówno profesjonalnych muzyków, jak i entuzjastów gitary. To gitarowe arcydzieła, które składają hołd tradycji i jednocześnie otwierają drzwi do nowoczesnych możliwości brzmieniowych. Niezależnie od modelu, seria Custom PRO przynosi niezapomnianą przyjemność z gry oraz wyjątkowe doznania dźwiękowe dla każdego, kto pragnie wyrazić się za pomocą muzyki.

Legacy

Gitary z serii Legacy to nie tylko modele, lecz prawdziwe ikony, które przez ponad pięć dekad działalności marki Takamine zdobyły status legend i serca oddanych fanów. To instrumenty, w których zgrabnie splecione zostały mistrzowskie wykonanie, doskonała jakość dźwięku oraz niezwykle charakterystyczny styl.

Signature

Zainspirowana niestandardowymi gitarami akustyczno-elektrycznymi zaprojektowanymi przez wybranych artystów, uważanych za najbardziej szanowanych i najlepiej sprzedających się na świecie, Seria Signature marki Takamine pozwala muzykom zagłębić się w brzmienie twórców piosenek i wykonawców, którzy wywarli na nich największy wpływ. Te wysokiej klasy gitary, zbudowane w Japonii, także same w sobie są wyjątkowe i stanowią jedne z najlepszych propozycji, jakie oferuje Takamine.

Thinline

Gitary z serii Thinline od marki Takamine to prawdziwe dzieła sztuki w dziedzinie ergonomii i dźwięku, harmonijnie zestawiające wyjątkową jakość brzmienia akustycznego z komfortem oraz przyjemnością grania. Wprowadzona na rynek w 2019 roku, seria Thinline zachwyciła miłośników muzyki gitary, oferując instrumenty o smukłym pudle rezonansowym, nowoczesnych przetwornikach i przedwzmacniaczach oraz niezwykle eleganckim wyglądzie. Dla artystów koncertujących, którzy kładą nacisk na lekkość, swobodę ruchu i dynamiczną interpretację, gitary Thinline stanowią doskonały wybór.

TT

Skrót „TT” oznacza „Thermal Top”, technologię, w której drewno świerkowe na wierzchu gitary jest wypiekane w próżniowym środowisku przed jego wykorzystaniem w konstrukcji gitary. Efektem jest bardzo pożądany ton, którego muzyk oczekuje od znacznie starszego instrumentu, w zupełnie nowej gitarze, która oferuje niezawodność i gotowość do występów scenicznych, na które profesjonalni wykonawcy mogą liczyć w przypadku instrumentów Takamine.

Zobacz, jak powstają japońskie gitary Takamine

Rodzaje

Kształty

Modele japońskie

Zobacz modele wycofane

Gitary z serii G