Elektronika w gitarach

Ctp-3 Cooltube™

CTP-3 CoolTube™, pierwszy i jedyny wbudowany przedwzmacniacz lampowy do gitary akustycznej, zapewnia bogate, pełne brzmienie. Swoją nazwę zawdzięcza innowacyjnej technologii Takamine™, która uruchamia lampę próżniową 12AU7 z podwójną triodą przy bardzo niskim napięciu – tak niskim, że pozostaje chłodna w dotyku – ze zmiennym brzmieniem lampy, które można regulować od jasnego i jaskrawego do miękkiego i ciepłego.

Czytaj dalej

Sekcja pełnozakresowego korektora wykorzystuje filtry liniowe do kształtowania niskich i wysokich częstotliwości, z półparametryczną kontrolą kształtowania średnich tonów. Pokrętło reguluje częstotliwość w zakresie od 250 Hz do 5 kHz, a precyzyjny wbudowany tuner chromatyczny jest w standardowym wyposażeniu. Dodatkowe funkcje obejmują przełączniki Mid i High Cut dla drugiego przetwornika.

Regulacja

 • Głośność
 • Niskie/Średnie/Wysokie
 • Średnie częstotliwości
 • Cool Tube
 • Wycięcie
 • Głośność miksu Aux Pu
 • Wzmocnienie Aux Pu

Switch

 • Tryb gotowości Cool Tube
 • Włączanie i wyłączanie tunera (z wyciszeniem)
 • Zmiana tonacji tunera
 • Wybór poziomu notch cut (-6Db/-1 2Db)
 • Wzmocnienie głównego wzmacniacza (Stee14-Nylon)
 • Aux Pu Eq (Mid Cut/High Cut)

Ct4B II Pre Amp

Przedwzmacniacz CT4B II został zaprojektowany z myślą o łatwości użytkowania i zachowaniu czystości brzmienia. CT4B II składa się z 3 pasm graficznego korektora barwy dźwięku, potencjometru głośności i wbudowanego tunera chromatycznego. Przedwzmacniacz CT4B II jest przeznaczony do użytku wyłącznie w gitarach Takamine z serii Pro wyprodukowanych w Japonii. Nie jest kompatybilny z gitarami i elektroniką serii G.

Czytaj dalej

3-pasmowy korektor zapewnia kontrolę nad pasmem niskich (LOW), średnich (MID) i wysokich (HIGH) częstotliwości. Przy suwakach ustawionych w punkcie środkowym (0) sygnał elektryczny z gitary jest równomiernie zbalansowany w całym zakresie częstotliwości. Następnie pożądane brzmienie jest wybierane za pomocą suwaków, aby dodać lub odjąć odpowiedź częstotliwościową zgodnie z potrzebami. Każdy suwak regulacji częstotliwości zwiększa lub zmniejsza pasmo przenoszenia o +/-5 dB.

Suwak głośności reguluje głośność wyjściową przedwzmacniacza.

Wygodny wbudowany tuner chromatyczny jest niezwykle dokładny i bardzo łatwy w użyciu. Tuner jest aktywowany przez naciśnięcie przycisku TUNER POWER. Aby nastroić instrument, wystarczy szarpnąć dowolną otwartą strunę. Tuner wyświetli nazwę nuty, która ma najbliższą częstotliwość granej struny. Wielkość odchylenia od nuty (wyższa lub niższa) jest wyświetlana za pomocą czerwonych strzałek wskazujących ostrość lub płaskość. Gdy świeci się tylko zielona środkowa lampka, nuta wskazana na czerwono osiągnęła precyzyjne strojenie. Gdy gitara jest odłączona od zasilania, przełącznik TUNER POWER działa jak włącznik i wyłącznik.

Tuner CT4B II można również skalibrować do częstotliwości innych niż standardowa A440. Po naciśnięciu przycisku PITCH aktualnie ustawiona częstotliwość zostanie wyświetlona w postaci migającego czerwonego światełka nad numerem częstotliwości. Gdy lampka referencyjna miga, naciśnij przycisk Pitch, aby ustawić żądaną wysokość referencyjną. Z każdym naciśnięciem przycisku, częstotliwość referencyjna będzie wzrastać o 1Hz od 440Hz do 445Hz. Gdy wysokość dźwięku osiągnie 445 Hz, następne naciśnięcie spowoduje zmniejszenie wysokości dźwięku do 438 Hz. Gdy przycisk zostanie zatrzymany, wysokość dźwięku referencyjnego zostanie ustawiona, a tuner będzie gotowy do strojenia.

Aby ułatwić ciche strojenie na scenie, przycisk TUNER POWER działa również jako przełącznik wyciszenia, gdy gitara jest odtwarzana ze wzmacniaczem. Jeśli chcesz mieć możliwość strojenia ze wzmocnionym sygnałem, po prostu naciśnij przycisk TUNER POWER po raz drugi. Naciśnij przycisk po raz trzeci, aby wyłączyć funkcję tunera. Tuner wyłączy się automatycznie, gdy przez kilka minut nie będzie sygnału.

Ct4-Dx Pre Amp

Dwukanałowy CT4-DX oferuje najwyższą elastyczność konfiguracji przedwzmacniacza. Zastosowany z przetwornikiem Palathetic pod siodełkiem, oferuje czteropasmowy korektor (niski, niski średni, wysoki średni, wysoki) i dwa filtry notch w celu zmniejszenia sprzężenia zwrotnego.

Czytaj dalej

Dodając drugą przystawkę (na przykład Takamine Tri-Ax), CT4-DX zapewnia niezależną kontrolę nad obiema przystawkami, z których każda będzie miała dwupasmowy korektor i kontrolę filtra notch. Można również zmieniać poziomy miksowania każdego z przetworników. Pozostałe funkcje to regulacja głośności i wbudowany tuner.

Cechy CT4-DX:

 • Dwa kanały
 • 4-pasmowy korektor (niski, niski-średni, wysoki-średni, wysoki)
 • Dwa filtry notch do kontroli sprzężenia zwrotnego
 • Połączenie dla drugiego źródła przetwornika
 • Kontrola miksu do użytku z drugim przetwornikiem
 • Wbudowany tuner cyfrowy

TLD-2 Pre Amp

Przedwzmacniacz liniowy Takamine (TLD-2) jest prostym obwodem zaprojektowanym do filtrowania przetwornika i zwiększania natężenia sygnału, aby wyeliminować jakąkolwiek degradację przy długich kablach. Jest przejrzysty i cichy, z minimalną ilością okablowania z możliwością zamontowania w gnieździe wyjściowym, nie dając żadnych zewnętrznych oznak wbudowanej elektroniki. TLD-2, w połączeniu z naszym renomowanym przetwornikiem Palathetic, będzie najcieplejszym i najbardziej naturalnym brzmieniem akustyczno-elektrycznym Takamine – a to już coś mówi.

Palathetic pickup

Wykorzystując 6 indywidualnie ekranowanych elementów piezoelektrycznych, po jednym na każdą strunę, przetwornik Palathetic nie jest zwykłym przetwornikiem. Wykorzystuje on 12x więcej elementów niż typowy przetwornik pod siodełkiem. 6 elementów przenika przez płytę rezonansową i mostek, tworząc dźwiękowe połączenie ze struną. Obudowa przetwornika jest przymocowana do płyty wierzchniej gitary i mostka, tworząc połączenie z płytą rezonansową. Rezultatem tej konstrukcji jest sygnał, który posiada artykulację i bogatą zawartość harmoniczną oraz pełne brzmienie gitary akustycznej przy wysokich poziomach ciśnienia akustycznego.

TRI-AX 2 ACTIVE SOUNDHOLE PICKUP

Aktywny przetwornik Tri-Ax 2, z wbudowanym dyskretnym przedwzmacniaczem klasy A, cechuje się wyjątkową czułością korpusu oraz wspaniałym ciepłem i precyzją brzmienia. Jego konstrukcja z podwójną cewką wykorzystuje opatentowaną przez L.R. Baggs technologię Tri-Axial Dynamic, która wykrywa zarówno wibracje strun, jak i korpusu, zapewniając czyste, bogate i złożone brzmienie. Konstrukcja jest wysoce odporna na sprzężenia zwrotne, szumy i przydźwięki. Regulator głośności jest wygodnie umieszczony, dzięki czemu można go obsługiwać palcami.

Czytaj dalej

Tri-Ax 2 pasuje do wszystkich gitar z otworem dźwiękowym większym niż 3,5″, który jest umieszczony centralnie pod strunami.

Dla gitarzystów, którzy używają przedwzmacniacza Takamine CoolTube™, Tri-Ax 2 jest przystosowany do bezbłędnej pracy jako drugi przetwornik źródłowy (pomocniczy).

Cechy:

 • Wrażliwy na płytę rezonansową przetwornik magnetyczny z podwójną cewką
 • System współpracujący z naszym przedwzmacniaczem CoolTube
 • Regulowane elementy przetwornika do kontroli balansu
 • Wysoka odporność na sprzężenia zwrotne
 • Przełącznik pasywny/aktywny
 • Regulacja głośności
 • Żywotność baterii 1000 godzin z baterią pastylkową CR2032

Tri-Ax 2 jest ” Dopasowany do systemu “, aby zwiększyć możliwości przedwzmacniacza Cool Tube ™. Pickup jest dostarczany z kablem do podłączenia do wejścia aux. W trybie pasywnym Tri-Ax 2 wykorzystuje kontrolę Aux przedwzmacniacza Cool Tube™, aby skutecznie łączyć się z przetwornikiem Palathetic™, zapewniając nowy poziom brzmieniowej rozkoszy. Tri-Ax 2 jest cichy i dodaje blasku średnim tonom oraz wzmacnia brzmienie wysokich strun, szczególnie powyżej siódmego progu.

Przetwornik na płytę rezonansową

Przedwzmacniacze CTP-3 i CT4-DX oferują elastyczność w dodawaniu drugiego przetwornika oprócz przetwornika Takamine Palathetic™, który jest już na wyposażeniu. Oryginalny, wysokiej jakości przetwornik płyty rezonansowej Takamine jest drugim źródłem przetwornika. Dodaje to zupełnie nowy wymiar do już naturalnego brzmienia naszej słynnej elektroniki Takamine.

Więcej informacji

Historia

Poznaj historię japońskiej marki.

Rzemiosło

Lutnicy, czyli artyści i rzemieślnicy.

Design

Wybitne rozwiązania gitar Takamine.

Rodzaje

Kształty

Modele japońskie

Zobacz modele wycofane

Gitary z serii G