NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Poniżej znajdziesz najczęściej zadawane pytania na temat gitar marki Takamine.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania – udaj się do najbliższego sklepu, w którym sprzedawane są instrumenty Takamine. Wykwalifikowany sprzedawca pomoże Ci znaleźć odpowiedź nawet na najtrudniejsze zagadnienia

Czy przetwornik Cool Tube lub CT4B-II będzie współpracował z gitarą z serii G?

 

Nie. Przetworniki Cool Tube i CT4B-II są zaprojektowane wyłącznie do współpracy z instrumentami z Serii PRO wykonanymi ręcznie w Japonii. Niestety nie są kompatybilne z gitarami i elektroniką modeli z Serii G.

Gdzie mogę dostać części do swojej gitary?

 

Skontaktuj się ze sklepem, w którym zakupiłeś instrument. Zapisz wcześniej numer seryjny gitary i zabierz ze sobą potwierdzenie gwarancji. Tylko z takim kompletem informacji sprzedawca będzie mógł przestawić zapytanie o części dystrybutorowi.

Jakiej marki oraz grubości struny są fabrycznie zakładane do gitar Takamine?

 

Gitary sześciostrunowe: Struny D’Addario EXP16 o grubości 12-53,
Gitary dwunastostrunowe: Struny D’Addario EXP38 o grubości 10-47
Gitary klasyczne: Struny D’Addario EXP45 Normal Tension

W jakie struny wyposażony jest model TB-10?

 

Są to struny D’Addario XL Chrome Flat o grubościach: .050, .070, .085 i .105. Oczywiście możesz użyć jakichkolwiek innych strun do gitary basowej.

Ile wart jest instrument, który posiadam?

 

Najlepszym źródłem informacji o wartości twojego instrumentu będzie każdy autoryzowany sprzedawca gitar Takamine na terenie Polski.

W którym roku wyprodukowano moją gitarę?

 

Seria PRO:
Każdy instrument z Serii PRO oznaczony jest ośmiocyfrowym numerem seryjnym. Dwie pierwsze cyfry to rok produkcji, kolejne dwie to miesiąc. Kolejne cztery cyfry to kolejne numery instrumentów wyprodukowanych w danym miesiącu.

Seria G:
Niestety, modele z tej serii nie mogą być zidentyfikowane po numerze seryjnym, gdyż system numerowania zmieniał się wielokrotnie na przestrzeni lat.

Jak powinienem dbać o swoją gitarę?

 

Utrzymuj czystość:
W każdym sklepie muzycznym dostaniesz wiele doskonałych środków do czyszczenia gitar akustycznych.
– po każdym graniu wycieraj struny suchą szmatką,
– satynowe wykończenia po jakimś czasie zyskają patynową powłokę. Jeśli chcesz odzyskać połysk instrumentu – użyj specjalnych płynów do polerowania gitar akustycznych,
– przy wymianie strun używaj specjalnych cytrynowych olejków do podstrunnicy. Pozwoli to chronić drewno.
– często wymieniaj struny, ale nigdy wszystkie naraz! Zamiast tego wymieniaj struny pojedynczo, co zapewni równomierne naprężenie przez cały czas.

Utrzymuj prawidłowe warunki:
Idealne warunki dla instrumentów wykonanych z drewna są takie same, w jakich i ty czujesz się komfortowo. Oprócz tego utrzymuj wilgotność na poziomie 40%-60%.

Dbaj o kondycję instrumentu:
Nie wystawiaj swojej gitary na ekstremalne warunki pogodowe. Unikaj stawiania instrumentu przy kaloryferze, gdyż powietrze wokół niego jest wyjątkowo suche. Po powrocie do domu podczas niskich temperatur – daj ‘dojść do siebie’ swojej gitarze w jej pokrowcu/futerale. Pamiętaj także o poluzowaniu strun podczas dalszych podróży – zwłaszcza samolotem!

Po prostu graj!
Granie na gitarze sprawia, że czujesz się świetnie. Ona tak samo! Granie na instrumencie powoduje, że drewno, z którego jest wykonany poprawia brzmienie.

Każdy instrument w końcu będzie potrzebował regulacji. Jeśli chcesz mieć pewność, że zostanie to wykonane profesjonalnie – oddaj instrument do serwisowania okolicznemu lutnikowi.

Copyright: © 2018 Grupa Zibi S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i Realizacja

Projekt i Realizacja

Copyright: © 2018 Grupa Zibi S.A.
Wszelkie prawa zastrzeżone.